Yaşam

Bir Yaz Gecesi Festivali’nde 100 yıllık sirk filmleri

Bu yıl 4 Ağustos’ta başlayan Bir Yaz Gecesi Festivali’nin bu haftaki programı belli oldu. Bu hafta ‘Canlı Müzikli Sessiz Film’ programı sirk dünyasına ortak olacak 100 yıllık sinemaları Türkiye’de ilk kez kopyalarıyla buluşturacak.

Gösterim yapılacak sessiz sinemalara müzisyenlerin canlı performansları eşlik edecek. Sinema gösterimleri saat 21:00’de başlayacak.

Bu hafta gösterime girecek sinemalar ve sinemalara eşlik edecek sanatçılar ise şöyle:

Frank Bockius ile “Sirkte Ateş”

Programın açılışı 11 Ağustos Cuma günü romantik komedi “Büyük Sirk Felaketi – Yangın, 1912” ile yapılacak. Alman sessiz sinema virtüözü ve davul sanatçısı Frank Bockius’un performansına, sanatçının bu hafta Beykoz Kundura’da vereceği atölyeye katılan müzisyenler de eşlik edecek.

Korhan Futacı ile “Bilinmeyen”

12 Ağustos Cumartesi günü Tod Browning’in gerilim filmi “Bilinmeyen” (Bilinmeyen, 1927) beyazperdede olacak. Filme saksafoncu, müzisyen, ilahiyatçı ve yapımcı Korhan Futacı’nın müziği eşlik edecek.

Islandman ve Okay Pak ile “Sirkin Kralı”

13 Ağustos Pazar günü elektro-akustik üçlü Islandman sahne alacak. Davulcu Okay Temiz’in konuk oyuncu olarak yer alacağı gecede Max Linder’in son filmi “Sirk Kralı” (1924) gösterilecek.

Festival hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

haber-uskudar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu