Haber

Dünya Fenerbahçe taraftarına verilen yasağı konuşuyor! Hepsi sebebini aynı slogana bağladılar

Kayserispor- FenerbahçeSarı lacivertlilerin maça alınmaması kararı dünya basınında geniş yankı buldu.

DIŞARIDAN ÇIKMA YASAĞI DÜNYA GÜNDEMİNDE

İspanya ve Portekiz basını başta olmak üzere yurt dışından birçok medya organı FenerbahçeKonya’da sarı lacivertlilere deplasman yasağı spor Maç boyunca “Hükümet istifa etsin” sloganları atıldı. Portekiz’den Desporto Ao Minuto’da seyahat yasağına ilişkin haberde, ” Fenerbahçeİktidara yönelik protestolar nedeniyle taraftarların deplasmana götürülmesi yasaklandı.

Yabancı basında yer alan haberlerden bazıları şöyle:

“KABUL ETMEDİK”

Sarı lacivertli kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Takımımız 4 Mart 2023 Cumartesi günü Yukatel Kayseri deplasmanında oynadı. spor Kayseri İl Emniyet Kurulu’nun kendisine karşı oynanacak maça yeterli taraftar alamayacağını hayretle öğrenmiş bulunuyoruz. Fenerbahçe SporKulüp olarak bu kararı hiçbir koşulda kabul edemeyiz.

“BİR ŞEY İFADE ETMİYOR”

Tarafımızdan alınan bu karar, toplumsal ayrışmayı derinleştirecek şekilde, sportif kriterlerle hiçbir ilgisi olmayan garip bir karardır. Taraftarımızın takımımıza destek olma isteklerini engellemek ve kulübümüzü cezalandırmaktan başka bir anlamı yoktur. Fenerbahçe, Anadolu’nun her yerinde taraftarı olan ve şehir fark etmeksizin her yerde takımını destekleyen bir spor kulübü.

“BU YANLIŞTAN DÖNMEYE DAVET EDİYORUZ”

Bölücü değil birleştirici, bütünleştirici olması beklenen bu hassas dönemde taraftarlarımızın bu haktan hangi temelde mahrum bırakıldığını öğrenmek istiyoruz. Tüm ilgili ve sorumluları bu kararı gözden geçirmeye ve bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu