Ekonomi

EPDK’nın afet bölgesindeki tesislerin doğalgaz bağlantılarına ilişkin kararı Resmi Gazete’de.

Afet yönetimi çerçevesinde hizmet veren tesisler ile kamu yararına çalışan dernekler tarafından yardım faaliyetlerinin yürütüldüğü tesisler arasındaki doğal gaz ilişkileri, olağanüstü hal (OHAL) uygulanan illerde dağıtım şirketi tarafından ücretsiz yapılacak. “Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle afet bölgesi ilan edilmiş veya kararlaştırılmıştır.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) Kurul kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, afet yönetimi kapsamında hizmet veren tesislerin ve/veya kamu yararına çalışan dernekler tarafından yardım faaliyetlerinin yürütüldüğü tesislerin doğal gaz ilişkisi uygulamalarında, dağıtım şirketi; dağıtım şirketlerinden talep edilir ve iletişim teknik yönetim ve güvenlik standartları açısından uygundur.

Doğalgaz kullanmak isteyen tüketicileri mağdur etmeyecek şekilde tesisatların muayene ve gerekirse yenileme işlemlerini tamamlayarak güvenilir gaz arzının sağlanması için ilgili doğal gaz dağıtım şirketleri “Proje İç Tesisatı” yapabilirler. , Yapım – Onarım” faaliyetlerinde bulunmak ve/veya söz konusu faaliyetler için bu konularda yetkilendirmek. sertifikalı firmalardan hizmet satın alabilecektir.

Bu kapsamda, tüketicilerin doğal gaz ile ilgili taleplerine zamanında ve etkin bir şekilde cevap verilmesi amacıyla “Çağrı Merkezi Hizmetleri” için ilgili dağıtım şirketleri tarafından gerekli tüm tedbirler alınacak ve bu amaçla ilgili hizmetler davet merkezi diğer dağıtım şirketlerinden temin edilecek ve/veya dağıtım şirketlerine ortak olunacaktır. davet merkezi kurmak ve işletmek.

diyadinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu