Yaşam

Turan Erol Sanat Atölyesi Gençleri Sınavlara Hazırlıyor

Çankaya Belediyesi, geçtiğimiz günlerde açtığı Turan Erol Sanat Atölyesi’nde öğrencileri güzel sanatlar liseleri ve üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerine ücretsiz olarak hazırlıyor.

 

Çankaya Belediyesi, Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi Turan Erol Sanat Atölyesi’nde Başkentli öğrencileri geleceğe hazırlıyor. Turan Erol Sanat Atölyesi, öğrencileri güzel sanatlar lisesi ve üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerine ücretsiz olarak hazırlıyor. Öğrenciler atölyede üniversitelerin yetenek sınavlarına hazırlanırken bir yandan da kendilerini geliştirme fırsatı buluyor. Alanında uzman hocalardan ve ustalardan eğitim alan gençler, sınava hazırlık sürecinde belirli aralıklarla ağır kurslarla da destekleniyor.

 

TÜRKİYE’DE BİR İLK
Öncü ve örnek projelere imza atan Çankaya Belediyesi, Atölye ile birlikte Çağdaş Sanatlar Merkezi’ni bir sanat galerisinden sanat üreten bir yapıya dönüştürdü. Çankaya Akademi’de olduğu gibi üniversitelerin güzel sanatlar liseleri ve güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursları ile gençlere ücretsiz eğitim desteği sağlıyor. Çalıştay aynı zamanda Türkiye’de bir ilk olma özelliğini de taşıyor. Benzeri kurslar piyasa kurallarında oldukça maliyetli iken, sanatsal yeteneğe sahip öğrenciler bu hizmetten tamamen ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİNE HAZIRLIK KURSU
Üniversitelerin güzel sanatlar fakülteleri ve güzel sanatlar liselerine ücret ödemeden hazırlanan öğrenciler, temel sanat eğitimi, sanat tarihi eğitimi, maket/hayal çizimi ve heykel dersleri alıyor. Sanat atölyesinde öğrencilere tüm disiplinleri tanıma fırsatı sunulmakta, ayrıca tercih ettikleri ve yetenekli oldukları alanda kendilerini geliştirmeleri için rehberlik hizmeti verilmektedir.

Turan Erol Sanat Atölyesi, öğrencileri lise ve üniversiteye hazırlamanın yanı sıra, gelişmekte olan “Dijital Sanatlar” alanında da eğitimler veriyor. Atölyemde her hafta akademisyenler ve sanatçılarla dijital sanat atölyeleri yapılıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

seydisehir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu