Haber

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisinden Almanya’ya teşekkür

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, yaşanan iki büyük depremin ardından uluslararası toplumun ülkesine yaptığı yardımlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Funke Medya Grubu gazetelerine verdiği röportajda Şen, Türk halkının “komşularının ve arkadaşlarının içinde bulunduğu zor durumda hızlı desteğinden çok etkilendiğini” belirterek, Alman toplumuna ve Alman hükümetine “sıkı ve sıkı çalışma” için teşekkür etti. yoğun dayanışma” sergilediler. Büyükelçi Şen, “Alman dostlarımızın desteğinden son derece memnunuz ve bu desteğin devam etmesini temenni ediyoruz.”

“Böylesine zor zamanlarda Avrupa’daki dostlarımıza sınırsızca güvenebileceğimizi bilmek güzel.” diyen Büyükelçi, Yunanistan’ın “diğer birçok ülkeden daha hızlı yardımda bulunmasının” Türk halkı için de çok önemli olduğunu sözlerine ekledi. Şen, Türkiye-Yunanistan ilişkilerine ilişkin olarak, “Bu zor günlerin aşılmasının ardından ülkelerimiz arasında pragmatik bir iş birliği ve yapıcı diyalog döneminin başlamasını temenni ediyoruz.”

Deprem bölgelerindeki duruma ilişkin bir soruyu yanıtlayan Şen, zor durumda kalan depremzedelerin arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra acil barınma, ilaç ve jeneratör, soba, battaniye, uyku tulumu gibi ekipmanlara ihtiyaç duyduklarını belirtti. bölgeye ulaştırılmasının öncelikli olduğunu belirtti. Elindekini getirdi.

KNA / ET,CO

haber-hozat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu